Digit #137: iPad Pro v praxi

iPad Pro je diskutovanou novinkou v nabídce Applu. Oba dva jsme největší iPad pořídili a pokusili se jej nasadit jako plnohodnotnou náhradu počítače. Jaký byl výsledek? Jaká je originální klávesnice a nové pero? Pro koho je iPad dobrou volbou a pro koho ne? Zde jsou naše zkušenosti.

Komentáře

 1. Hmm, tak iPad Pro asi vynechám. Pro práci v terénu ( na stavbách ) je nejlepší iPad mini , nebo iPhone . Na výkresy v DWG a e-maily stačí.
  iPad Pro je asi pro grafiky atp.
  Škoda ,že pero nepodporuje iPad mini (na psaní poznámek)

 2. Ahoj pánové. Nechápu na co v iPadu mít SIM, když mám iPhone a tak kde není Wi-Fi, tak se připojím právě přes iPhone… Nebo v čem vidíte tu výhodu mít SIM i v iPadu?

 3. Jak se ti Honzo píše česky na apple klávesnici k iPadu Pro? Pokud se nemýlím, tak se v české verzi nevyrábí a znaky s háčky a čárkami tam nejsou. Jak tohle řešíš?

 4. iPad jako takovej se mi zdá super, jen je škoda, že Apple nepovolí víc než přesunout fotky skrz lightning – SD kartu, takhle když se nějakej Androiďák zasměje, tak mu to nijak nevyvrátím protože má na to docela i právo se zasmát.. myslím, že by to zas až tak problém nebyl tam dávat věci skrz lightning – SD kartu

 5. @martin mini už vůbec. IPhone 6s+ udělá většinou práce. Air 2 ale ted zvažuju zda nechat Air či Pro…

 6. Už so moc těším na nové ipady s podporou apple tužky. Zajímalo by mě srovnání odezvy apple tužky na ipadu vs. stylus od wacomu na tabletu od wacomu.

 7. @Martin: CZ verze klavesnice neexistuje a mozna ani nebude. Me to nevadi, protoze pisu po pameti. Preci jen pisu tech textu hodne. Sice ne 10 prsty, ale poslepu…

 8. @Honza: je to zrejme otazka bezpecnosti. Pokud potrebuji volny pristup, tak se to resi pres WiFi. Je rychla, bezproblemova i komfortni. Viz zarizeni od Kingstonu, WD, Toshiby, seagate atd

 9. Hodně se mi líbí myšlenka iPadu PRO. Myslíte si, že Apple plánuje uvést své PRO aplikace (Xcode, Final Cut, atd) i pro iPad? Případně bude mít ještě smysl Macbook Air, když je zde nový Macbook a iPad PRO?

 10. @Martin: Zatím to nevypadá, že by se profi apps přestěhovali na iOS, ale kdo ví. Role Macbooku Air je celkem jasné – cenově dostupný notebook a na tom iPad Pro nic nemění. Jen rozšiřuje výběr

 11. ipad PRO vypadá super, ale je jen asi pro určitou část spotřebitelů. Budou mě zajímat prodejní čísla.
  Jinak nezdá se Vám, že už je těch produktů nějak mnoho? Myslim tim velikosti Iphonů, ipadů a maců. a když se to vše sečte, tak je tu několik desítek variant. Samozřejmě, človek si může vybrat podle potřeby, ale nově přicházející zákazníci v tom mužou mít pěknej „guláš“…

  díky za shrnutí, pěkný díl!

 12. Vidím trochu problém při snaze o dokonalou prezentaci klientovi na (jinak možná úchvatném) displeji, po kterém však musím při ovládání zařízení matlat prsty. Vyčistit displej a používat klávesnici není úplně řešení, neboť pro některé fce. nelze klávesnici použít a stejně je tedy potřeba tapnout na displej, který se tím znečistí. Ke konci videa to byl přímo ukázkový příklad: Honza prezentuje nádhernou fotografii na špičkovém zařízení s úchvatným rozlišením displeje, ovšem pod vrstvou jakéhosi mastného mixu oblíbených jídel a tělních tekutin.

 13. No a jak to vidíte s kombinací iP6+ 128GB a iPad PRO 32GB, kdy primarní je iP6+ a iPad PRO je pouze větší obrazovka v případě kdy iP6+ nestačí? Tedy všechny potřebné data na cloudu či v iPhonu, internet sdílen z iPhonu, …..

 14. Možná ještě jinak, jako hlavní zdroj dat pro můj každodenní pracovní i soukromý život slouží iP6+ 128GB. Hodně píšu a pak si k iP připojuji klávesnici přes BT. Často připravuji myšlenkové mapy v iMindMap a ty pak prezentuji (pomocí ATV). Občas cítím tedy potřebu velkého displeje. Před iPadem PRO jsem chtěl koupit iPad Air v zákl verzi. Teď přemýšlím, jestli není iPad PRO 32GB to pravé pro mě a rozdíl na 128GB nevyužít radši pro koupi Apple Pencil.

 15. @Tano Caridi: Ano, to je problém všech tabletů. Pokud chci mobilní zařízení, tak nějak neznám lepší řešení. Ale je pravda, že také pořád čistím jak zběsilý …

 16. Myslíte si, že Apple plánuje v budoucnu spojit oba systémy (OS X a iOS) do jednoho systému? iOS postupně přebírá prvky OS X a OS X zase prvky iOSu. Pak bude jedno zda pracujete na macu nebo na ipadu pro.

 17. @Martin: K sjednocení systému sice teď apple říká, že ne, ale hoodně bych se divil, kdyby za 20let tu byly furt oba systémy, nebo budou provázaný na takové úrovni, že ti to bude vlastně jedno. což už se u pár aplikací celkem daří.Na začátku museli mít jiný systém kvůli výkonu a jinému ovládání, ale tyto rozdíly se pomalu strácejí.

 18. Přesně jak říká Mára, pořád jsem nepřišel na to jak pracovat s iCloud. Z toho vyplývá, že neumím pracovat s iPadem. Nikdy mi nepřinesl víc než iPhone. Možná tak větší obrazovku pro youtube. iCloud podle mě taky není dotažený.

 19. Tak jako opravdu nemám zájem. Ani iwatch není můj šálek kávy. Jako mám hodinky,co se nabíjejí slunečním světlem… seřizují se s DCF77, a jsou vodotěsné… co více chcete od hodinek? Aby vám napsaly,co vám zavibruje v kalhotách na mobilu? Opravdu za to dáte dvacet tisíc? Až tak jste zoufalí? 😀 Já nechci odpovídat na zprávy hodinkami.. Skutečně bych spíše ocenil osobní kontakt s lidmi,co se se mnou snaží spojit… tudíž hovor je žádoucí….odpovídat lidem,“přednastavenými“ zprávami e pro mě vrchol arogance a projev „bezcitu!!“

 20. Cau chlapi, chapu smysl iphonu, ipadu a mackbooku. Vase digity jsou zabavne, ale ani po tomhle nechapu smysl ipad pro…tuzka vzdycky bude tuzkou a jestli se snazi apple zamerit na grafiky, tak je to asi jedno procento populace, a jestli to tak pujde dal, tak jsem zvedavi na koho se zameri priste…:D Nepouzivam apple produkty,ale nikdy bych nevymenil macbook za tablet…..

 21. Díky za video, pr iPad si jdu v pondělí a moc se nej těším, jen jedna otázka, když klavesnice není v češtině a ani nebude, tak to ale č, ř, š píše normálně jen to není zobrazeno na klávesnici a jsou tam jen čísla? Chápu to správně?

  1. @Adam: Přesně tak. EN verze Smart Keyboard píše podle toho, jaký jazyk máte nastavený u virtuální klávesnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *